Casa / Ceramic Capacitors / GCM31C5C2E183FX03K
minImg
GCM31C5C2E183FX03K
Murata Electronics
Prodotto No:
GCM31C5C2E183FX03K
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 0.018UF 250V C0G 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GCM
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.018 µF