GEC15DRES-S93
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
GEC15DRES-S93
Descrizione:
CONN EDGE DUAL FMALE 30POS 0.100
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Black
Contact Finish Thickness 100.0µin (2.54µm)
Read Out Dual
Contact Finish Tin
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Full Bellows
Termination Solder Eyelet(s)
Gender Female
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 15
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)