GEC18DRTS-S93
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
GEC18DRTS-S93
Descrizione:
CONN EDGE DUAL FMALE 36POS 0.100
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 36
Contact Finish Tin
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Full Bellows
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 18
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)