GEM06I18-P1J
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
GEM06I18-P1J
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 18V 5.9W
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Polarization Positive Center
Input Type Multi-Blade (Sold Separately)
Applications Medical
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CE, cURus, EAC, FCC, TUV
Input Connector Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension 2.91" L x 1.54" W x 1.91" H (73.9mm x 39.0mm x 48.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 330mA
Series GEM06I (6W)
Power (Watts) 5.9 W
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 70.9" (1.80m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 18V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Package Box
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC