GEM40I12-P1J
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
GEM40I12-P1J
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 40W
In magazzino : 231
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Polarization Positive Center
Input Type Multi-Blade (Sold Separately)
Applications Medical
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CB, CE, cRUus, TUV
Input Connector Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension 2.97" L x 1.54" W x 2.21" H (75.5mm x 39.1mm x 56.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 3.33A
Series GEM40I (40W)
Power (Watts) 40 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 39.4" (1.00m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Package Box
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC