Casa / TVS Diodes / GG040205100N2P
minImg
GG040205100N2P
KYOCERA AVX
Prodotto No:
GG040205100N2P
Produttore:
KYOCERA AVX
Pacchetto:
0402 (1005 Metric)
Descrizione:
TVS DIODE 5VWM 12VC 0402
In magazzino : 209450
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 10pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 5.5V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 96W
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Series GiGUARD
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12V
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5V