Casa / Ceramic Capacitors / GJM0335C1E5R2CB01D
minImg
GJM0335C1E5R2CB01D
Murata Electronics
Prodotto No:
GJM0335C1E5R2CB01D
Descrizione:
CAP CER 5.2PF 25V NP0 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 5.2 pF