Casa / Fixed Inductors / GLFR2012T100M-LR
minImg
GLFR2012T100M-LR
TDK Corporation
Prodotto No:
GLFR2012T100M-LR
Produttore:
TDK Corporation
Pacchetto:
0805 (2012 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 10UH 500MA 300MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 100mA
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm
Inductance 10 µH