GLM65-12G
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Prodotto No:
GLM65-12G
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 12V 65W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.25" H (127.0mm x 76.2mm x 31.8mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 5.5 A
Series GLM65 (65W)
Power (Watts) 65W
Type Open Frame
Efficiency 80%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC