GLY5N605
Sprague-Goodman
Prodotto No:
GLY5N605
Produttore:
Sprague-Goodman
Pacchetto:
0603 (1608 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 5.6NH 430MA 180MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 9 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 430 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 180mOhm Max
Inductance 5.6 nH
Series SURFCOIL® GLY
Type Molded
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.6GHz