GP55-4420-FBW
RCD Components
Prodotto No:
GP55-4420-FBW
Descrizione:
RES 442 OHM 1% 1/4W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 160°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient 100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 442 Ohms
Series GP
Power (Watts) 0.25W, 1/4W