GPFC160-5
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Prodotto No:
GPFC160-5
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 5.1V 160W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5.1V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.00" L x 4.50" W x 1.70" H (177.8mm x 114.3mm x 43.2mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 25 A
Series GPFC160 (160W)
Power (Watts) 160W
Type Open Frame
Efficiency -
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC