GPFM250-28G
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Prodotto No:
GPFM250-28G
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 28V 180W
In magazzino : 40
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.00" L x 5.00" W x 1.75" H (203.2mm x 127.0mm x 44.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.5 A
Series GPFM250 (250W)
Power (Watts) 180W (250W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 75%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC