GPM140-15
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Prodotto No:
GPM140-15
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 15V 140W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.50" L x 4.50" W x 2.12" H (215.9mm x 114.3mm x 53.9mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 9.3 A
Series GPM140 (140W)
Power (Watts) 140W (160W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 65%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC