Casa / DC DC Converters / GQA2W024A050V-N07-R
minImg
GQA2W024A050V-N07-R
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
GQA2W024A050V-N07-R
Pacchetto:
Quarter Brick
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 120W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package Quarter Brick
Current - Output (Max) 24A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 90%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Remote On/Off, OCP, OVP
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.39" L x 1.56" W x 0.52" H (60.6mm x 39.5mm x 13.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series GQA120 (120W)
Power (Watts) 120 W