Casa / Ceramic Capacitors / GQM2195C2E7R5BB12D
minImg
GQM2195C2E7R5BB12D
Murata Electronics
Prodotto No:
GQM2195C2E7R5BB12D
Descrizione:
CAP CER 7.5PF 250V NP0 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 7.5 pF