Casa / Ceramic Capacitors / GR721AW0BB153KW01D
minImg
GR721AW0BB153KW01D
Murata Electronics
Prodotto No:
GR721AW0BB153KW01D
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 0.015UF 350V 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 350V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series GR7
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.015 µF