Casa / Ceramic Capacitors / GR731BW0BB333KW01L
minImg
GR731BW0BB333KW01L
Murata Electronics
Prodotto No:
GR731BW0BB333KW01L
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 0.033UF 350V 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 350V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series GR7
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.033 µF