Casa / Ceramic Capacitors / GRM0335C1H910GD01D
minImg
GRM0335C1H910GD01D
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM0335C1H910GD01D
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 91PF 50V C0G/NP0 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GRM
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 91 pF