Casa / Ceramic Capacitors / GRM033R61A153ME84D
minImg
GRM033R61A153ME84D
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM033R61A153ME84D
Descrizione:
CAP CER 0.015UF 10V X5R 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.015 µF