Casa / Ceramic Capacitors / GRM152D70E104KE19D
minImg
GRM152D70E104KE19D
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM152D70E104KE19D
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 0.1UF 2.5V X7T 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7T
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series GRM
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.1 µF