Casa / Ceramic Capacitors / GRM1555C1E470JA01D
minImg
GRM1555C1E470JA01D
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM1555C1E470JA01D
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0402
In magazzino : 26104
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series GRM
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 47 pF