Casa / Ceramic Capacitors / GRM1555C2A5R8CA01D
minImg
GRM1555C2A5R8CA01D
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM1555C2A5R8CA01D
Descrizione:
CAP CER 5.8PF 100V C0G/NP0 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 5.8 pF