Casa / Ceramic Capacitors / GRM155C60E106ME16D
minImg
GRM155C60E106ME16D
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM155C60E106ME16D
Descrizione:
CAP CER 10UF 2.5V X5S 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X5S
Product Status Active
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 10 µF