Casa / Ceramic Capacitors / GRM155R61E683MA87D
minImg
GRM155R61E683MA87D
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM155R61E683MA87D
Descrizione:
CAP CER 0.068UF 25V X5R 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.068 µF