Casa / Ceramic Capacitors / GRM1885C1H1R2CA01D
minImg
GRM1885C1H1R2CA01D
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM1885C1H1R2CA01D
Descrizione:
CAP CER 1.2PF 50V C0G/NP0 0603
In magazzino : 17429
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Not For New Designs
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1.2 pF