Casa / Ceramic Capacitors / GRM1887U1H332FA01D
minImg
GRM1887U1H332FA01D
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM1887U1H332FA01D
Descrizione:
CAP CER 3300PF 50V U2J 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient U2J
Product Status Not For New Designs
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 3300 pF