Casa / Ceramic Capacitors / GRM188F50J225ZE01D
minImg
GRM188F50J225ZE01D
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM188F50J225ZE01D
Descrizione:
CAP CER 2.2UF 6.3V Y5V 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Obsolete
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2.2 µF