Casa / Ceramic Capacitors / GRM219C81E225ME15D
minImg
GRM219C81E225ME15D
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM219C81E225ME15D
Descrizione:
CAP CER 2.2UF 25V X6S 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X6S
Product Status Obsolete
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2.2 µF