Casa / Ceramic Capacitors / GRM21BF52A103ZD01L
minImg
GRM21BF52A103ZD01L
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM21BF52A103ZD01L
Descrizione:
CAP CER 10000PF 100V Y5V 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Obsolete
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 10000 pF