Casa / Ceramic Capacitors / GRM21BR71E154KA01K
minImg
GRM21BR71E154KA01K
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM21BR71E154KA01K
Descrizione:
CAP CER 0.15UF 25V X7R 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.15 µF