Casa / Ceramic Capacitors / GRM319R72A682KA01D
minImg
GRM319R72A682KA01D
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM319R72A682KA01D
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 6800PF 100V X7R 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series GRM
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 6800 pF