Casa / Ceramic Capacitors / GRM31A5C3A391FWA1D
minImg
GRM31A5C3A391FWA1D
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM31A5C3A391FWA1D
Descrizione:
CAP CER 390PF 1KV C0G/NP0 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 390 pF