Casa / Ceramic Capacitors / GRM31A7U2E272JW31D
minImg
GRM31A7U2E272JW31D
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM31A7U2E272JW31D
Descrizione:
CAP CER 2700PF 250V U2J 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient U2J
Product Status Active
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2700 pF