Casa / Ceramic Capacitors / GRM31BR72D153KW01L
minImg
GRM31BR72D153KW01L
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM31BR72D153KW01L
Descrizione:
CAP CER 0.015UF 200V X7R 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.061" (1.55mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.015 µF