Casa / Ceramic Capacitors / GRM32RR71C475KA01K
minImg
GRM32RR71C475KA01K
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM32RR71C475KA01K
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series GRM
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 4.7 µF