Casa / Ceramic Capacitors / GRM43DR72E474KW01K
minImg
GRM43DR72E474KW01K
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM43DR72E474KW01K
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
In magazzino : 4275
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series GRM
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.47 µF