Casa / Ceramic Capacitors / GRM55DR72D474KW01L
minImg
GRM55DR72D474KW01L
Murata Electronics
Prodotto No:
GRM55DR72D474KW01L
Produttore:
Murata Electronics
Descrizione:
CAP CER 0.47UF 200V X7R 2220
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series GRM
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.091" (2.30mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.47 µF