Casa / Ceramic Capacitors / GRT31C5C1C124JA02L
minImg
GRT31C5C1C124JA02L
Murata Electronics
Prodotto No:
GRT31C5C1C124JA02L
Descrizione:
CAP CER 0.12UF 16V C0G/NP0 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Series GRT
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.12 µF