GSC40B-1050
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
GSC40B-1050
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
LED DRVR CC AC/DC 19-38V 1.05A
In magazzino : 59
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 50°C
Voltage - Input (Max) 277VAC
Termination Style Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, ENEC, KEMA-KEUR
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.11" L x 2.13" W x 1.30" H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.05A
Ratings IP40
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series GSC40B (40W)
Power (Watts) 40 W
Type Constant Current
Efficiency 87.5%
Voltage - Output 19 ~ 38V