GSM12E48-P1J
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
GSM12E48-P1J
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
AC/DC WALL MNT ADAPTER EU CBL
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications Medical
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CE, EAC, TUV, UKCA
Input Connector CEE 7/16
Size / Dimension 2.45" L x 1.08" W x 1.56" H (62.2mm x 27.4mm x 39.7mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 250mA
Series GSM12E (12W)
Power (Watts) 12 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized Europe
Cord Length 70.8" (1.80m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 48V
Standard Number 60601-1
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Package Box
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC