GST60A12-P2MR
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
GST60A12-P2MR
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency BIS, BSMI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, GS, KC, PSE, RCM, SIRIM
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 4.92" L x 1.97" W x 1.24" H (125.0mm x 50.0mm x 31.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A
Series GST60A (60W)
Power (Watts) 60 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 39.4" (1.00m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC