GX-MK12A-P
Panasonic Industrial Automation Sales
Prodotto No:
GX-MK12A-P
Descrizione:
SENSOR PROX INDUCTIVE 5.6MM CYL
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP68, IP69K
Termination Style Cable Leads
Sensing Distance 0.22" (5.6mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency 2.5kHz
Shielding Unshielded
Product Status Obsolete
Indicator LED
Series GX-M
Package / Case Cylinder, Threaded - M12
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 12V ~ 24V