H25030-1S
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
H25030-1S
Descrizione:
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS
Guida per l'utente
Fuseholder Type Block
Termination Style Screw Terminal
Current Rating (Amps) 30 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 0.563" Dia x 2" L (14.3mm x 50.8mm)
Series H250
For Use With/Related Products Class H(K), Class R Fuses
Voltage 250V