H60100-3COR
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
H60100-3COR
Descrizione:
FUSE BLOK CART 600V 100A CHASSIS
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 100 A
Product Status Obsolete
Fuse Size 1.339" Dia x 7.874" L (34mm x 200mm)
Series H600
For Use With/Related Products Class H(K), Class R Fuses
Voltage 600V