H7CC-R11W
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
H7CC-R11W
Descrizione:
TACHOMETER, 11-PIN SOCKET, 1-STA
Guida per l'utente
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Display Characters - Height 0.394" (10.00mm), 0.236" (6.00mm)
Input Type No Voltage, Voltage
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Count Rate 30Hz, 10kHz
Output Type Relay
Number of Characters Per Row 6, 6
Panel Cutout Dimensions Square - 45.00mm x 45.00mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Weight -
Series H7CC
Type Tachometer
Display Type LCD - Dual Color Characters, Backlight
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC