HC0603CG101F201
Meritek
Prodotto No:
HC0603CG101F201
Produttore:
Meritek
Descrizione:
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series HC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Meritek
Capacitance 100 pF