HC0805CG0R5D201
Meritek
Prodotto No:
HC0805CG0R5D201
Produttore:
Meritek
Descrizione:
CAP CER 0.5PF 200V C0G/NP0 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series HC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Meritek
Capacitance 0.5 pF