HC1E-HP-DC48V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
HC1E-HP-DC48V
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 48V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 18.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 2.6 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HCE
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 38.4 VDC