HC1E-HTM-DC24V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
HC1E-HTM-DC24V
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 24V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style Plug In
Coil Current 37 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 650 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HCE
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC